ul. 1-go Maja 76,
42-676 Miedary - Gmina Zbrosławice
531 107 138
  • Przekaż 1%


    podatku na schronisko dla
    bezdomnych psów i kotów w Miedarach

    wpisując w rozliczeniu PIT: KRS: 0000270261
    z celem szczegółowym: Schronisko Miedary 5346

Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie.

George G. Vest

Skarpeta

Płeć: samiec
Wiek: ok. 2 lat
Rasa: Mieszaniec
Rejon:Śląsk
Kastracja: tak
Szczepienia: tak
Odrobaczenie: tak

Skarpeta jest młodym (ok.2-3 letnim) psiakiem niedużej/średniej wielkości, o jedwabiście gładkiej sierści i charakterystycznym, grafitowym nosku.

To pies pewny siebie, pogodny, bardzo towarzyski i bardzo uczuciowy – chwytanie łapkami nóg wolontariuszy i wtulanie się w nie plus buziakowe ataki są u niego na porządku dziennym. Kocha kontakt z człowiekiem, a jeszcze mocniej szaleje za wspólnymi, długimi spacerami – chodzi na nie z ogromną radością. Skarpeta uwielbia ruch, jest aktywny, pełen wigoru – bieganie i zabawa są nieodłącznymi częściami skarpetkowej natury i przyszły właściciel będzie musiał liczyć się z tym, że psiak bardzo chętnie go rozrusza i będzie z zapałem zapraszać go do zabawy.

Skarpeta jest bystry i sprytny – potrafi zdać sobie sprawę z tego, że ktoś niekoniecznie daje sobie z nim radę. To pies, któremu trzeba wyraźnie wytyczać granice – nie jest to jednak trudne: Skarpetek po prostu musi mieć świadomość tego, że to my jesteśmy jego przewodnikiem, wiemy, czego od niego oczekujemy i musi czuć się przy nas bezpiecznie, ufać nam. Nie powinno się dawać mu sprzecznych poleceń, okazywać niepewności, ale otoczyć go miłością i być konsekwentnym, stanowczym. Odpowiednio prowadzony jest fantastycznym, słuchającym i wpatrzonym w człowieka psem, wiernym i kochającym kompanem. Jestem pewna, że z chęcią będzie bardzo aktywnie towarzyszył swojej rodzinie w najzwyklejszych, nawet najbardziej błahych czynnościach: to niesamowite, jak mocno potrafi kochać, jaki jest czuły i delikatny mimo całego swojego żywego usposobienia.

Skarpetek nie akceptuje innych psów, jest w stosunku do nich bojowo nastawiony. Nie nadaje się również do domu z małymi dziećmi – po prostu ich nie lubi. Ma solidny problem z podróżowaniem samochodem, jest to jednak kwestia do spokojnego, stopniowego i przede wszystkim cierpliwego wypracowania.

Chłopak trafił do schroniska w marcu tego roku i utknął – zupełnie, jakby umykał wzrokowi ludzi, chcących zaadoptować pieska. Nie mogę uwierzyć, że tak inteligentny i ujmujący pies nieustannie dopominający się o uwagę nadal pozostaje niczyj. To dusza towarzystwa – długa samotność jest dla niego męką

Kontakt w sprawie adopcji: 792 911 662  lub 531 107 138
Jeśli nie odbieramy bardzo prosimy o wiadomość SMS lub na FB!

Firma Handlowo Usługowa Mariusz Jurczyk
Schronisko Miedary

ul. 1-go Maja 76
42-676 Miedary - Gmina Zbrosławice

NIP: 649-128-20-91
REGON 273921576

tel. +48 531 107 138

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy: 77 1500 1445 1214 4005 4126 0000 (BZWBK) w tytule wpisując: Schronisko Miedary