ul. 1-go Maja 76,
42-676 Miedary - Gmina Zbrosławice
531 107 138
  • Przekaż 1%


    podatku na schronisko dla
    bezdomnych psów i kotów w Miedarach

    wpisując w rozliczeniu PIT: KRS: 0000270261
    z celem szczegółowym: Schronisko Miedary 5346

Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie.

George G. Vest

Psikus

Płeć: samiec
Wiek: ok.   3 lat
Rasa: Mieszaniec
Rejon:Śląsk
Kastracja: tak
Szczepienia: tak
Odrobaczenie: tak

Duży, młodziutki – bo najwyżej trzyletni – pies, którego przed wylądowaniem w schronisku nie uratowały ani hipnotyzujące, bursztynowe oczka. ani piękne, czekoladowe umaszczenie.
Od bezdomności nie uchronił go także niezwykle uroczy charakter.
Mimo ogromnego wachlarza pozytywnych cech, Psikus miesiącami spogląda zza krat.
Każdy dzień jest dla niego nieustannym wyczekiwaniem. Wyczekiwaniem na obecność człowieka, wyczekiwaniem na głaskanie, spacer, posiłek, otrzymanie koca, wspólną zabawę.
Może to właśnie Ty możesz smutną monotonię życia ,,naszego” Psikusa?
Mój poniższy, dokładny opis pozwoli Ci poznać go dokładniej.

Psikus, jak już wspomniałam, mam przeurocze nastawienie do człowieka. Łagodny, miły i ufny łatwo zdobywa ludzkie serca swoim niewylewnym szukaniem bliskości. Wystarczy jedno jego spojrzenie, by rozkochać w sobie każdego odwiedzającego schronisko.
To bardzo bystry pies, uważnie obserwujący człowieka – mam wrażenie, że potrafi bardzo dobrze rozczytywać ludzkie gesty oraz mimikę i wie, co zrobić, by osiągnąć zamierzony przez siebie cel.
Jest świadomy tego między innymi tego, kiedy ma zrobić maślane oczka (,,Wiem, że masz w kieszeni smokołyki…”), a kiedy twardo utkwić we mnie swój wzrok (,,Weź mnie na ten spacer!”).
Robi to jednak nieszkodliwie – nie jest natrętem manipulującym człowiekiem i potrafi zrozumieć, ze nie zawsze może otrzymać to, czego chce.
Psikus uwielbia się bawić, kocha również spacery – dają mu ogromną radość w tej szarej, schroniskowej rzeczywistości, którą staramy się mu jak najbardziej ubarwiać.
Wariowanie z porządnym szarpakiem lub piłką (najlepiej nożną), raźny spacer na łonie natury to coś, co Psikus lubi najbardziej…widać to zresztą na zdjęciach zmieszczonych w ogłoszeniu. Pierwsze dwa zostały wykonane w schronisku, przed spacerem, z kolei pozostałe – w jego trakcie. Różnica jest diametralna…
Z przygaszonego, zrezygnowanego biedactwa, staje się wyprostowanym, dostojnym psem ,,śmiejącym” się całym pysiem.

Niestety, w życiu jest tak, że nikt nie jest idealny – każdy posiada jakąś słabość, choćby drobniuteńką wadę – nawet taka kochana przylepa, jak Psikus.
W jego przypadku ta wada jest bardzo istotna i właściciel musi koniecznie brać ją pod uwagę.
Psikus nie toleruje innych psów. Ba, ,,nie toleruje”, to zbyt delikatne określenie – psiak wykazuje w stosunku do nich ogromną agresję.
Psikus jest bardzo sprytny i wykorzysta każdą, dosłownie każdą okazję, by pogryźć innego psa.
Chciałabym, by nowy właściciel podchodził do tego problemu bardzo poważnie: przez chwilę nieuwagi, niedopatrzenie łatwo może dojść do tragedii.
Najlepiej byłoby, gdyby Psikus trafił do domu z solidnym, wysokim płotem lub do mieszkania – nieprawdą jest, że duży pies nie może trafić do bloku. Oczywiście, o ile zapewni się mu odpowiednią dawkę ruchu.

Jakiego opiekuna szukam Psikusowi?
Takiego, który:
– pokocha go całym sercem, odpowiedzialnie – na zawsze,
– będzie potrafił nad nim zapanować (jest silny i spory), zwłaszcza przy mijaniu innych psów,
– będzie traktował go, jak ukochanego członka rodziny,
– będzie dla niego wyrozumiały, ale i konsekwentny,
– zapewni mu ruch – wspólne spacerki, bieganie, gra w piłkę nożną i dłuuugie zabawy szarpaczkiem mile widziane
– będzie dzielnie znosił jego błagalne spojrzenie o dosłownie wszystko, co trzyma się w ręku ( począwszy od zabawki, przysmaku, aż po chusteczkę do nosa) 😉

Kontakt w sprawie adopcji: 792 911 662  lub 531 107 138
Jeśli nie odbieramy bardzo prosimy o wiadomość SMS lub na FB!

Firma Handlowo Usługowa Mariusz Jurczyk
Schronisko Miedary

ul. 1-go Maja 76
42-676 Miedary - Gmina Zbrosławice

NIP: 649-128-20-91
REGON 273921576

tel. +48 531 107 138

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy: 77 1500 1445 1214 4005 4126 0000 (BZWBK) w tytule wpisując: Schronisko Miedary