ul. 1-go Maja 76,
42-676 Miedary - Gmina Zbrosławice
531 107 138
  • Przekaż 1%


    podatku na schronisko dla
    bezdomnych psów i kotów w Miedarach

    wpisując w rozliczeniu PIT: KRS: 0000270261
    z celem szczegółowym: Schronisko Miedary 5346

Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie.

George G. Vest

Akir

Zobacz pozostałe: Znalazły dom

Płeć: pies
Wiek: ok.  3 lat
Rasa: Mieszaniec
Rejon:Śląsk
Kastracja: tak
Szczepienia: tak
Odrobaczenie: tak

Akir to duży, ok. 3 letni psiak o wspaniałej urodzie, której nie są w stanie oddać żadne zdjęcia. Jak widać, chłopak jest smukły, ma długie łapy, cudne, stojące uszy, wyraziste oczka i przepiękne umaszczenie. Porusza się z niewymuszoną gracją i zawsze darzy świat promiennym psim uśmiechem.

Jaki konkretnie jest?

Zachowuje się grzecznie, okazuje stonowaną radość, serdecznie się wita. Jest zrównoważony, łagodny i wiecznie spragniony pieszczot – nawet, gdy wykonujemy jakieś prace w jego kojcu. Gdy przynoszę mu wodę i kucam, by położyć wypełniony nią garnek, zawsze musi wtulić głowę w mój brzuch i po prostu tak trwać. Mam wrażenie, że w tym momencie zatrzymuje się dla niego świat. Że przez chwilę nie słyszy otaczającego go zgiełku, że przez ten moment czuje się na prawdę szczęśliwy, że ma świadomość, że ktoś go kocha i komuś na nim zależy. Gdy przynoszę mu kocyk, od razu sprawdza, co trzymam w dłoni i idzie za mną, by już za chwilę położyć się na legowisku i domagać się miziania. Jakiś czas temu Akirek, zdobywca wszystkich (zwłaszcza kobiecych) serc, uziemił w kojcu znajome, które akurat zamontowywały mu nową budę – co chwilę przeprowadzał kontrolę jakości wchodząc do środka, po czym wychodził i kładł się na pleckach, czekając na głaskanie po brzuchu. Zachwycone niewiasty ani myślały opuszczać kojec, rozczulając się nad tą przylepą i miziając go ze wzruszeniem.

Akir zdecydowanie lubi ruch – kocha wyprawy nad pobliski stawik, przedzieranie się przez łąkę. Nie jest jednak nadpobudliwy. Bardzo ładnie chodzi na smyczy – wyjątkiem jest moment w którym zauważa innego psa. Wtedy niejednokrotnie zdarza mu się pociągnąć z nadmiaru emocji – zdecydowanie nie toleruje innych psiaków, w nowym domu będzie musiał być psim jedynakiem.

Akirek szuka właścicieli odpowiedzialnych, czułych, wrażliwych – takich, którzy nie będą traktować go byle jak, ale będą dbali o to, by czuł się kochany, dostrzegany. Jak każdy inny pies zasługuje na to, co najlepsze – a póki co, na horyzoncie nie widać nikogo, kto mógłby mu to zapewnić. Niestety, schronisko, pomimo naszych ogromnych chęci i starań, nigdy nie stworzy mu takich warunków, jak prawdziwy dom. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by czuł się w schronisku jak najlepiej, ale nigdy nie wygramy z poczuciem osamotnienia – jesteśmy w stanie tylko częściowo zatuszować je swoimi działaniami.

Kontakt w sprawie adopcji: 792 911 662  lub 531 107 138
Jeśli nie odbieramy bardzo prosimy o wiadomość SMS lub na FB!

Firma Handlowo Usługowa Mariusz Jurczyk
Schronisko Miedary

ul. 1-go Maja 76
42-676 Miedary - Gmina Zbrosławice

NIP: 649-128-20-91
REGON 273921576

tel. +48 531 107 138

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy: 77 1500 1445 1214 4005 4126 0000 (BZWBK) w tytule wpisując: Schronisko Miedary